Kadın Mekan

Eski Eşyalardan Yeni Mobilya Fikirleri
#1
Eski Eşyalardan Yeni Mobilya Fikirleri
1.jpg 
Eski eşyalarınızı değerlendirmek istiyorsanız bu dekorasyon örnekleri size ilham kaynağı olabilir. Birbirinden güzel bu dekorasyonları sizde eski eşyalarınızla yapabilirsiniz.

Banyoda artık eskimiş, görmekten bıktığınız, sürekli çöpe atmak için heyecanlandığınız eski küvetinizi artık atmak istemeyeceksiniz. Neden? Sorunuzun cevabı işte bu fotoğrafta saklı. Değişimi şaşırtıcı fakat gerçek. Biraz boya ve minderlerle bu hale gelebiliyor. Umarız ki eski küvetiniz hakkındaki çöpe atma düşünceniz değişmiştir. smile.gif


Ah şu rahatsız, eskimiş sandalyeniz ne hale gelmiş. Çok amaçlı bir şeye dönüşmüş. Sandalyenizin bacakları kesilmiş, oturma yerinin ise bir kısmı kesilerek ters olarak banyonuzun duvarında yerini almış. Bütün ıvır zıvırlarınızı toplamış, biz bayanların ise beğenisini kesin kazanmış gözüyle bakabiliriz. Ve eğer isterseniz banyonuza uyumlu renklere boyayarak, üzerine değişik desenler çizerek görselliğini arttırabilirsiniz. Size kalmış.

3.jpg 

Burada ise eski valiziniz vintage bir ecza dolabı olmuş. Yapımı ise çok çok kolay. Ön kapağı dikdörtgen boyutunda kesilip çıkarılıyor. Sonrasında ona uygun cam ekleniyor ve duvara monte etmek için hazır! İsterseniz ecza dolabı isterseniz takı dolabı artık nasıl kullanmak isterseniz! 
5.jpg 
Güzel havalarda bisikletle dolaşmaya bayılırdınız; ta ki o güzelim bisikletiniz son kez bozulana kadar. Bozulduğuna üzülmek yerine bu tasarımı uygulayabilirsiniz. Sadece bisikletinizin koltuğunu çıkarın ve banyo lavabonuzun altına yerleştirin. İşte tasarımınız tamam! Hem farklı hem de bisikletinizi hiç özlemeyeceksiniz

[/url]

wol_error.gif
Resimi Orjinal Boyutta Görüntülemek İçin Tıklayın

6.jpg 
Güzel havalarda bisikletle dolaşmaya bayılırdınız; ta ki o güzelim bisikletiniz son kez bozulana kadar. Bozulduğuna üzülmek yerine bu tasarımı uygulayabilirsiniz. Sadece bisikletinizin koltuğunu çıkarın ve banyo lavabonuzun altına yerleştirin. İşte tasarımınız tamam! Hem farklı hem de bisikletinizi hiç özlemeyeceksiniz.


wol_error.gif
Resimi Orjinal Boyutta Görüntülemek İçin Tıklayın

7.jpg 
Küçük balerininiz büyüdü, daha iyi bir balerin oldu. Tabi o büyüyünce tütüler de büyüdü. O küçük kalan tütüleri taburelerinize geçirip sehpa olarak kullanabilirsiniz. Veya balerininizin özel taburesi de olabilir. Eminim çok hoşuna gidecek ve onu bu ince düşünceniz duygulandıracaktır.


wol_error.gif
Resimi Orjinal Boyutta Görüntülemek İçin Tıklayın

8.jpg 
Evin minik neşesi bebekler ne kadarda çabuk büyüyorlar. Geriye ise birkaç kıyafet ve beşiğini bırakıyorlar. Yeni yatağına kavuşturulunca beşiği koyacak yer aramaya başlıyoruz. Genelde tercihimiz bodrumumuza tıkmak oluyor-du- ama artık değil. Beşiğin parmaklıklarını sökerek yan koyuyoruz , dergi ve gazetelerinizi asabileceğiniz bir dergilik / gazetelik oluyor. Yatak ise çocuğunuzun koltuğu görevini görebilir. Bu sayede boş yere bodrumunuz daha fazla dolmaz9.jpg 
Her evde bulunan ama bulunmasından bir süre sonra rahatsız duyulan eşya olan; sandık. Oraya koyduk buraya yerleştirdik, yine de gözünüze fazlalıktan başka bir şey olarak görünmüyor. Şimdi sizi bu fazlalık sandıktan kurtarıp yeni sehpanıza kavuşturacağız. Eğer boyası soyulmuş veya rengi salonunuza uymuyorsa boyayabilirsiniz. Rengi sizin için uygunsa tek yapmanız gereken salonunuzun ortasına koyun ve işte yapmanız gereken bu kadar! Yeni orta sehpanızı güle güle kullanın


10.jpg 

Önceden her akşam ailenize bu piyano ile kendi mini konserinizi verirdiniz. Ama artık çalamıyorsunuz veya piyanonuzun bazı tuşları basmıyor. Atmaya da kıyamazsınız ki şimdi. Hatırası var belki de. O zaman kitaplık olarak kullanabilirsiniz. Piyanodan kitaplık mı olurmuş derseniz hem de çok güzel oluyor. Sizin retro salonunuza da ne yakışır!

11.jpg 

Eskiden her evde olan, erkek çocukların ilk sürüş deneyimini gerçekleştirdiği dikiş makinelerinin ömrü doldu, çoğu çöpü boyladı. Ama bazıları ise o mis kokan çiçeklerinize ayaklı saksı oldu. Bu dikiş makinesi de sadece onlardan bir tanesi.


wol_error.gif
Resimi Orjinal Boyutta Görüntülemek İçin Tıklayın

[url=http://foto.mahmure.com/dekorasyon/eski-esyalardan-yeni-mobilya-fikirleri_40477/13#fotograf]12.jpg 
Balık besleme hobiniz ve eski eşya merakınızın birleşimi bu fotoğrafta. Televizyonun iç kısmı çıkarılarak yerine oraya sığabilecek bir cam akvaryum koyulmuş. Eğer sizde buna bayıldıysanız hemen yapın. Ve televizyonunuzdaki tek kanal olan akvaryum programını izleyerek huzuru bulun. 


13.jpg 
Bizim oturduğumuz eski sandalyelerimiz sevimli dostlarımıza mama sandalyesine dönüştürülmüş. Hem tabağın içindekinin etrafa saçılmasını istemiyorsanız ve sevimli dostunuzda büyükse kesinlikle bu mama sandalyelerinden yapıp kenara koymalısınız
Cevapla
#2
Tabureye tütü geçirme fikri çok hoşuma gitti. Dolapta boş yere durmayacak zaten çok yerde kapliyordu Smile
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi